Останато

Дуплантис повторно го собори светскиот рекорд!

Шведскиот атлетичар Арманд Дуплантис го собори сопствениот светски рекорд во скок со стап. Тој прескокна 6,24 метри на Дијамантската лига в о Сјамен со што го подобри светскиот рекорд кој претходно го постави самиот. Со тоа Швеѓанецот на неверојатен начин...

ОИ Париз: Германците одвоија 2,1 милион евра за освојувачите на медали

Германската фондација за помош на спортистите ќе одвои 2,1 милион евра за бонуси на најуспешните натпреварувачи на Олимписките и Параолимписките игри годинава во Париз. Освојувачите на златни и сребрени медали од Германија ќе добијат по 20.000 односно 15.000 евра. Наградата...

Кочоски со нов мотоцикл до победа и второ место на стартот од сезоната во...

Македонскиот мотоциклист Синиша Кочоски со одличен настап ја започна новата авантура во најсилната класа во БМУ Европскиот шампионат, каде го брани трофејот освоен минатата сезона. Членот на „ Silent Hunters“ имаше забележителен настап во првиот викенд од новата сезона,...

Покрената истрага откако Африканците му пуштиле на домашниот атлетичар да победи

Кинескиот тркач Хи Џие победи во неделниот полумаратон во Пекинг, меѓутоа неговата победа е сомнителна поради што е покрената и истрага. Џие славел со време од 1.03:44, но финишот на трката е контроверзен. Тројца африкански атлетичари го пуштиле Кинезот...

Конор Мек Грегор се враќа!

Ирскиот ММА борец Конор Мек Грегор летово ќе се врати во октагонот по тригодишно отсуство, беше потврдено утрово. Еден од најпопуларните борци од новата генерација ќе се соочи со Мајкл Чендлер на UFC 303 во Лас Вегас на 29 јуни. Веќе...

Еден од најдобрите нокаути на сите времиња: Холовеј брутално го заспа Гејџи (ВИДЕО)

БМФ појасот на УФЦ има нов сопственик. Тоа е нереалниот Макс Холовеј кој го победи Џастин Гејџи на нереален начин, со нокаут во последната секунда. Холовеј ја контролираше оваа борба до максимум. Очигледно беше дека е подобар борец од Гејџи,...

Томи Андонов со бронзен медал од Европскиот куп во кик бокс

Македонецот Томи Андонов го освои третото место во вкрстени борби на европскиот куп во кик бокс кој се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина. Андонов запиша победа над кик-боксер од Унгарија, а потоа беше поразен од хрватскиот репрезентативец Ивано...

За „Златен гонг 2024“ пријавени се боксери од 20 земји! (ФОТО)

Како што е познато меѓународниот боксерски турнир “Златен гонг“ е една од најпрестижните спортски манифестации во нашата земја. Оваа година по 53.пат ќе се одржи оваа манифестација и тоа од 3 до 7 мај. Од БФМ истакнуваат дека на „Златен...

„Тркачки болид од Англија, ексклузивно во Македонија“

Нашиот македонски шампион со богато тркачко и шампионско искуство и на англиските патеки, Бранко Кипровски - Кипро ексклузивно ќе го изложи автомобилот со кој ќе се натпреварува на претстојниот шампионат Racing Hondas во Англија. Ова е единствена можност за...

Катерина Ацевска со сребрен медал на Европското првенство во џиу-џицу

Катерина Ацевска со три убедливи победи и пораз во финалето дојде до второто место и сребрениот медал на Европското првенство во џиу-џицу кое изминатиов викенд се одржа во Питешти, Романија. Ова е втор медал од Европските првенства, после бронзениот од...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести