Дома Меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

Лапорта: Барселона ќе бара да се преигра „Ел Класико“!

Во Каталонија, а посебно во Барселона сеуште е голем гневот по последното „Ел Класико“ во кое загубија од Реал Мадрид со 3:2. Секако дека спорен момент беше тоа дали шутот на Јамал беше гол, дали ја мина гол –...

Пресврт: Чави останува на клупата на Барса?!

И покрај тоа што во неколку наврати истакна дека нема да го промени мислењето, и покрај тоа што веќе нема шанси ниту една титула да освои сезонава, а и го загуби “Ел Класико“ синиоќа, сепак последните вести од Шпанија...

Ѓоковиќ со една изјава ги воодушеви фановите на Реал

Новак Ѓоковиќ синоќа беше на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ каде присуствуваше на победата на Реал Мадрид над Барселона од 3:2. Најдобриот тенисер на сите времиња беше свечено пречекан од претседателот на клубот Флорентино Перез, а не го криеше ентузијазмот за реновираниот...

Тен Хаг: Не гледам ништо срамно, напротив ова е голем успех!

Додека сите веруваат дека Манчестер Јунајтед беше бледа слика против Ковентри, Ерик тен Хаг смета дека неговиот тим постигнал голем успех. Јунајтед водеше со 3:0 против Ковентри, но потоа прими три гола во последните 20 минути, па мечот отиде во...

Чави: Сите видоа дека топката отиде во голот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Реал Мадрид ја победија Барселона со 3:2 и ја запечатија титулата во Ла Лига, но Чави Хернандез смета дека неговиот тим бил ограбен. Имаше неколку сомнителни ситуации. Во првото полувреме кога топката ја помина линијата пред да...

Анчелоти: Не сакам да ги коментирам зборовите на Чави

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти по мечот го потенцираше карактерот што тимот го покажа на дербито против Барселона. „Белите“ двапати заостануваа резултатски, но победија со 3:2 и ја зголемија предноста пред Каталонците на 11 бода. „Се снајдовме во тешка...

Одлично „Ел Класико“ – Белингем го врати Реал на шампионскиот престол!

Реал Мадрид речиси сигурно е шпански шампион по вечерашниот триумф над Барселона во „Ел Класико“ во 32 коло на Ла Лига. Барса два пати водеше на крајот доживеа пораз и ги сведе шансите за титулата на минимум. Поведе Барса со...

Скандал и на „Суперкласико“ – на Ривер прво му го признаа, па му го...

На стадионот Марио Кемпес во Кордоба во четвртфиналето на аргентинскиот Лига куп се соочија најголемите ривали Ривер Плата и Бока Јуниорс во „Суперкласико“, најжестокото градско дерби во светот. Додека во Шпанија се играше „Ел Класико“, во Аргентина играа Ривер и...

Спорен момент на „Ел Класико“ – имаше ли гол за Барса?

Во 29 минута од шпанското „Класико“ - помеѓу Реал Мадрид и Барселона, гостинските фудбалери побараа погодок. Во Шпанија нема гол технологија, па се случи овој момент во кој Лунин одбрани по шутот на Јамал, но сега спорно е дали...

Атлетико се избрука на „Мендизороса“

Атлетико Мадрид, по елиминацијата од Борусија Дортмунд во ЛШ, претрпе уште една шлаканица овојпат на гостувањето кај Алавес. Тимот на Чоло Симеоне е поразен со 2:0, а со тоа се потсети на една негативна серија од 1999 година. Имено Атлетико...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести