Пет гола во нашата мрежа и нов квалификациски пораз (ФОТОГАЛЕРИЈА)

621

Во претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2024, Македонија претрпе уште еден висок пораз. По оној дебакл во Англија, вечерва избраниците на Благоја Милевски разочараа со својата претстава и во Рим. Италија не доби со 5:2, а ние во голем дел од мечот одигравме под секое ниво. 

ПретходноАнглија со рутинска победа над Малта доаѓа во Скопје (ВИДЕО)
СледноАтанасов: Среќен сум за головите, но не можам да бидам задоволен од резултатот