Ѓорческа со победа почна на турнирот во Сплит

108

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со победа ги почна настапите на ИТФ Фјучерс турнирот во Сплит кој се игра за награден фонд од 60.000 долари.

Во првото коло денеска, Ѓорческа славеше против Настасија Шунк од Германија во два сета со 6:2, 6:3.

Во рамките на второто коло, нашата тенисерка за противник ќе ја има петтата носителка, Словенката Вероника Ерјавец.

ПретходноКонте е фаворит за клупата на Наполи
СледноБарса сака да потпише со Аморим пред Ливерпул да почне да преговара со него