Сол Кембел гостин и во Општина Илинден (ФОТО)

5462

Поранешниот англиски репрезентативец Сол Кембел го следеше градското дерби меѓу Вардар – Работнички кое се одигра на Арената „Тодор Проески“, а заврши со победа на домаќинот.

Пред да дојде на дербито тој беше на спортскиот терен во Општина Илинден и се сретна со градоначалникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ.

ПретходноШоу на Србинот: Промаши две слободни фрлања за да фановите добијат бесплатно пилешко (ВИДЕО)
СледноСУПЕР МИЛИОНЕР вреден скоро 21 милион денари освои играч на ВЛТ