Дома Фотогалерија

Фотогалерија

Ѓорче Петров вторпат го „демолираа“ Еупен за осминафинале во Европскиот куп! (ФОТО)

Планираното е остварено! Ракометарките на македонскиот шампион Ѓорче Петров обезбедија пласман во осминафиналето на ЕХФ Европскиот куп. Во реванш мечот од шеснаесетфиналната рунда, избраничките на тренерот Симе Симовски и вторпат беа подобри од белгиски Еупен, овој пат на домашен...

Пет гола во нашата мрежа и нов квалификациски пораз (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2024, Македонија претрпе уште еден висок пораз. По оној дебакл во Англија, вечерва избраниците на Благоја Милевски разочараа со својата претстава и во Рим. Италија не доби со 5:2, а ние во...

Фудбалерите тргнаа: Сите патишта водат во Рим! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација со лет од скопскиот аеродром попладнево патува за Рим, каде на стадионот „Олимпико“ в петок ќе го одигра претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2024. Избраниците на селекторот Благоја Милевски со ведрима и добро расположение заминуваат...

Многу шанси, ниту еден гол: Добра игра, слаба реализација… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација денеска во Прага одигра уште еден добар натпревар во квалификациите за ЕП 2024, но резултатски не минавме добро. Украина не совлада повторно (овој пат со 2:0), а ние не успеавме да ги искористиме бројните зрели шанси...

Нашите фудбалерки на мегдан против Бугарија!

Најдобрата женска фудбалска репрезентација на Македонија денеска го стартува циклусот во рамките на на групата 5 од Лигата на нации. На првиот меч кој е закажан во 15 часот на тренинг центарот „Филип Милошевски“ избраничките на селекторот, Кирил Изов...

Пред стартот на вистинското: Победа која значи – игра која ветува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската машка одбојкарска репрезентација по пресврт и драма дојде до првата победа на 47. издание на Меморијалниот турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка“. Нашите момци се издигнаа кога беше најтешко, по водството на Египет од 1-2 приредија пресврт и на крајот...

У21: Канатларовски го одржа првиот тренинг пред контролата со Ерменија (ФОТО)

Селекторот на младата фудбалска репрезентација за играчи до 21 година, Драги Канатларовски, денеска освен што го имаше првиот собир на репрезентацијата, го одржа и првиот тренинг пред двата контролни меча со Ерменија и Малта.  Веќе в четврток вна стадионот на...

Момците на Милевски полека се комплетираат пред битката со Украина (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација попладнево одржа уште еден тренинг во пресрет на дуелот со Украина в петок во продолжението од квалификациите за ЕП 2024. Нашите репрезентативци полека се комплетираат и со нетрпение го чекаат дуелот со Украина, која вечерва има...

Емоции, емоциии: „Спартанците“ покажаа карактер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската машка одбојкарска репрезентација фати ритам. Избраниците на Јошко Миленкоски го запишаа вториот триумф во Европската Златна лига, откако на домашен терен ја совладаа Хрватска со 3-2. Со оваа победа „црвено-жолтите“ се зацврстија на второто место во групата, а следен...

И покрај поразот, публиката со аплауз ги охрабри одбојкарките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската женска одбојкарска репрезентација го запиша третиот пораз во Европската Сребрена лига. Во Скопје „црвено-жолтите“ беа совладани од фаворитот во групата, селекцијата на Естонија со 3-0. Иако избраничките на Стефан Пауновиќ не успеаја да дојдат до првата радост, ниту пак...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести