Дома Фудбал Европски купови

Европски купови

Ќатип Османи: Струга ТЛ има квалитет да го победи Пјуник!

Утре од 17 часот на стадионот “Билјанини Извори“ во Охрид, во рамките на првиот меч од 2.квалификациско коло во Лигата на Конференции, нашиот шампион, тимот на Струга ТЛ ќе се сретне со Пјуник, тим од Ерменија. На денешниот прес во...

ЛК:Струга ТЛ ако го мине Пјуник во следната фаза ќе игра со подобриот од...

Денеска во Нион се одржа ждрепката за 3.квалификациска рунда во Лигата на Конференции. На нејзе беше и нашиот шампион, тимот на Струга ТЛ го дозна својот можен ривал за оваа фаза, се разбира само дека треба да се мине...

КЛ: Познати четирите можни ривали на Струга ТЛ на денешната ждрепка во Нион

Денеска во Нион од 14 часот ќе се одржи ждрепка за да се одредат двојките за 3. квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА. Македонија остана со само уште еден претставник во европските купови, шампионот Струга ТЛ, кој во...

Струга ТЛ утре ќе го дознае можниот ривал за 3.квалификациско коло во ЛК!

Иако сеуште не е одигран двомечот од втората квалификациска рунда во Лигата на Конференции, а познато е дека во среда и наредниот вторник Струга ТЛ се среќава со Пјуник, нашиот шампион утре ќе го дознае евентуалниот ривал за 3.квалификациско...

Гледајте ја Струга ТЛ за 300 денари!

Во среда на стадионот “Билјанини Извори“ во Охрид, ќе се одигра првиот меч од 2.квалификациско коло во Лигата на Конференции меѓу Струга ТЛ и Пјуник (Ерменија). Натпреварот почнува во 17 часот а од утре раководството на нашиот шампион ќе...

Пред две години Радески заедно со Спировски и Ристевски играше за Пјуник, сега заедно...

  Откако Струга Трим Лум доживеа елиминација во 1.квалификациско коло во Лигата на Шампионите и тоа од силниот Слован, нашиот шампион продолжува во Лигата на Конференци во 2.квалификациско коло се среќава со Пјуник. Тоа е клуб од Ерменија кој е...

Тотално фијаско: Шкендија некогаш играше со Милан, Салцбург, Тотенхем…а сега не може ни првото...

Пишува: Зоран Ѓоршоски   Да,тотално фијаско. Лани испадна од Хаверфордвест, оваа сезона од Ноа. Значи Шкендија две лета по ред не може да го мине првото квалификациско коло во Лигата на Конференции, да не говориме за нешто друго. Ако до пред...

УЕФА ги објави термините за двомечот меѓу Струга ТЛ и Пјуник, познати се и...

Познато е дека нашиот шампион во 2.квалификациско коло во Лигата на Конференции ќе ги одмери силите со Пјуник, најголемиот и најтрофеен ерменски клуб. Попладнево УЕФА ги објави и термините, како и судиите за овој двомеч. Првиот дуел се игра на...

Ништо од историја: Тиквеш убедливо поразен на Исланд, заврши европската одисеја! (ВИДЕО)

  Бреидаблик – Тиквеш 3:1.Ова е епилогот од реванш дуелот во 1.квалификациско коло во Лигата на Конференции. Па така со севкупни 5:4 Бреидаблик оди во следната фаза и тоа на мегдан со Дрита. Додека Тиквеш ја заврши својата кусата европска...

Полувреме: Спахиу донесе водство за Тиквеш, Бреидаблик израмни на 1:1!

По првото полувреме на Исланд резултатот е 1:1. Тиквеш поведе со голот на Спахиу во 9.минута откако претходно Витао одлично асистираше, и така беше се до 44.минута кога Стеинардсон израмни на 1:1. Штета, сепак и овој резултат е одличен...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести