Дома Фудбал Региони

Региони

Поранешниот тренер на Шкендија и Шкупи на клупата на косовски суперлигаш

Ардијан Нухиу е промовиран како нов шеф на стручниот штаб на косовскиот суперлигаш, Гњилане. Поранешниот тренер на Шкендија и Шкупи потпиша тригодишен договор со овој клуб, а неговата задача ќе биде да го врати на тронот во косовскиот шампионат. Нухиу...

Каква “бомба“ во Дојран: Фантастичен гол во трета лига – исток! (ВИДЕО)

Дека и во трета лига – исток се игра добар фудбал, се постигнуваат супер голови, доказ е тоа што се случи на мечот во Дојран меѓу Дојранско езеро и Овче Поле. Во еден момент домашниот фудбалер Слободан Митков шутира...

Само во Македонија: Место да се поздрави, тој го удира…(ВИДЕО)

По се она што се случуваше на дербито во Третата лига Север меѓу Шкендија Арачиново и Куманово, денеска раководството на кумановски третолигаш излезе со ново соопштение во врска со настаните од овој меч кој се играше на стадионот на...

Голот на годината падна во Росоман: Стефан Костовски од пола терен ја „тресеше“ мрежата!...

Дека и во Трета лига – југ се игра добар фудбал, доказ е тоа што се случи викендов во Росоман, на мечот меѓу домашниот тим и Коњари, на крајот беше 3:1 за Росоман. Сепак, она што се случи во 65.минута...

Лисиче на нозе: Еуромилк ја победи Шкендија Арачиново во дербито!

Еуромилк – Шкендија Арачиново 2:1 е епилогот од дербито на 14.коло во Третата лига – Север. Голема победа за тимот од Лисиче, па така сега овој тим има 32 бода и е четврти на табелата со минус еден бод...

Хаос по мечот Фортуна – Куманово: Домашни играчи физички нападнале гостински, па потоа избегале...

Според записникот, но и според делегатот Димче Маневски од Велес, вистински хаос се случувало по мечот од Третата лига Север меѓу Фортуна и Куманово, откако тој завршил со резултат 1:3 за гостите. Имено домашни играчи физички нападнале гостински, па потоа...

Брегалница поразена од Воска на својата прва контрола во Охрид!

Второлигашот го победи прволигашот на пријателска средба денеска во Охрид на стадионот „СРЦ Билјанини Извори“. Воска со 3:0 славеше над Брегалница. Ова за штипските „сини“ беше прва контрола од подготовките во Охрид. Воска рано, уште во 1.минута дојде во водство,...

ФФМ ќе ги покрива трошоците во Детската лига за терени, судии, техничка организација и...

Фудбалската федерација на Македонија со уште еден голем потег за најмладите. Ги извести учесниците во Детската лига, клубовите, фудбалските школи, тренерите и особено родителите на децата кои се дел од најмасовното натпреварување во млади категории во Македонија дека немаат...

Во ФК Куманово револтирани: Од непознати причини фудбалскиот терен е целосно изоран!

Тимот на Куманово остана без фудбалски терен, откако овој викенд истиот беше изоран. Од клубот велат дека концесионерот, кој нема да дозвола да извршува било каква активност (бидејќи има судиски процес за земјиштето) од непознати причини го изорал фудбалското...

Зејнулаи си заминува од Работнички!?

Како што дознаваме, младиот играч за врска Арбин Зејнулиа и Работнички веројатно ќе “раскинат“ што се вели. Исто така дознаваме дека тој има неколку понуди за продолжување на кариерата па веројатно во следната сезона нема да биде дел од...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести