Дома Ракомет Интернационални

Интернационални

Вецлар и Миркуловски ја продолжија соработката

Македонскиот тренер Филип Миркуловски и бундеслигашот Вецлар ја обновија соработката и тој ќе остане на клупата на овој клуб најмалку до јуни 2025 година. Вецлар објави на својата веб-страница. „Можете и самите да видите дека во Вецлар се чувствувам како...

Амичитиа и Поповски го продолжија договорот до 2026 година

Ракометниот клуб Амичитиа од Цирих и моментално најдобриот стрелец Мартин Поповски ја продолжија соработката на уште две години или поточно до крајот на сезоната 2015/16. Во моментов поранешниот ракометар на Пролет ја игра најдобрата сезона за швајцарскиот тим по трансферот...

Димитриоски со нов договор во Ваљадолид

Македонскиот интернационалец Димитар Димитриоски го продолжи договорот со шпанската екипа Ваљадолид за уште една сезона. Димитриоски од 2022 година е во Ваљадолид, а претходно настапуваше за Пелистер 2, Вардар и Металург од Скопје. Шпанскиот клуб, очигледно, е задоволен од ефектот...

Кастратовиќ и Грчевски ќе го предводат Ал Кадсија

Македонскиот ракометен тренер, Зоран Кастратовиќ и неговиот асистент Кристијан Грчевски ќе го предводат тимот на Ал Кадсија до крајот на актуелната сезона, објави клубот од Кувајт на социјалните мрежи. Кастратовиќ работеше како селектор на Црна Гора, Иран и Саудиска Арабија,...

Седлоска најдобар стрелец во поразот на Локомотива во Франција

Во меч од второто коло на ЕХФ Европската лига, ракометарките на Локомотива Загреб изгубија со 25:27 од Шамбре во Франција. Најефикасна на мечот беше Андреа Седлоска која постигна шест голови за Локомотива, сепак, нејзиниот тим доживеа вториот пораз во...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести