Дома Ракомет СЕХА лига

СЕХА лига

За Вардар 1961 ќе има место во СЕХА-лига ама прашање е дали истата ќе...

Вардар 1961 со големи промени ќе ги почне подготовките за сезоната која доаѓа. Во раководството и во составот има бројни новитети. Борко Ристовски и Стојанче Стоилов повеќе нема да ги гледаме во „црвено-црниот“ дрес, но и двајцата ќе бидат...

Чувара, Костески и Хенеберг во „Најдобрите 7“ во СЕХА-четвртфиналето (ВИДЕО)

СЕХА лигата и официјално го направи изборот на „Најдобрите 7“ во четвртфиналната серија од годинешната сезона. Во изборот на најдобрите ракометари се најдоа тројца ракометари од македонските преставнции Вардар и Е. Пелистер. Лево крило – Јан Чувара (ВАРДАР) Лев бек –...

Костески: Навивачите на Битола се страствени, гладни за успех – цели 18 години чекаат...

Ненад Костески игра одлична сезона. Македонскиот репрезентативец прераснува во вистински лидер не само во дресот на Пелистер, туку и во националниот тим. Иако има само 22 години, сепак делува многу поискусно од своите постари соиграчи, вака СЕХА-лига во своето...

СЕХА Исток и СЕХА Југ нема да ги одмеруваат силите!

Нови проблеми околу завршницата на СЕХА лигата, и тоа откако матичните олимписки комитети на екипите од СЕХА Југ им забранија да патуваат во Русија и Белорусија. Источната СЕХА лига, шампионат што не е признат од страна на ЕХФ поради санкциите...

Вардар 1961 по пресврт го освои Нови Сад и го потврди билетот за Ф4...

Вардар го завери своето учество на фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига, откако на гостувањето кај Војводина по пресврт славеше со 26-32 (15-11). За „црвено-црните“ ова ќе биде десетто учество на Ф4 во регионалното натпреварување, на истото се враќаат после две...

Јовиќ: Навистина го заслуживме местото на финалниот турнир!

Пелистер е првиот патник на фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига. Актуелниот македонски вицепрвак во Татран ја потврди победата и по вторпат во својата историја ќе игра на Ф4 во регионалното натпреварување. Со ова ракометарите на Пелистер ја исполнија една од трите...

Вардар 1961 без Стоилов и уште тројца ракометари во Нови Сад!

Вардар 1961 треба да биде вториот македонски претставник на фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига. Актуелниот македонски првак денеска (16:30 часот) во Нови Сад против Војводина го игра реванш мечот од четвртфиналето. „Црвено-црните“ на првата средба во Скопје славеше со убедливи 38-25,...

Пелистер го демолираше Татран Прешов за второ учество на Ф4 во СЕХА-лига!

Пелистер го завери своето второ учество на фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига. Битолчани најавија дека не отидоа да се бранат, тоа го покажаа на терен, дојдоа до нова убедлива победа против Татран, овој пат од 26-36. За Пелистер ова е...

Танкоски: Ништо не е сигурно, Татран ќе биде комплетен!

Пелистер денеска (16 часот) во Прешов треба да го завери својот пласман на фајнл-фор завршницата во СЕХА-лига. Битолчани на првиот меч на домашен терен славеа со убедливи 37-29, па оваа разлика треба да биде доволна за остварување на една...

„Моите играчи го гледале Вардар само на телевизија, не знаеја каде е лево, а...

Војводина во Скопје дојде со младински тим, што пак го отслика и крајниот триумф на Вардар 1961 во првата четвртфинална пресметка во СЕХА-лига од 13 гола разлика (38-25). Тренерот на тимот од Нови Сад  Драган Кукиќ потенцира дека приоритет е...

Најпопуларни во 7 дена

Нaјнови вести